- DİYARBEKİR SPOR KULÜBÜ

DİYARBEKİRSPOR İLK MAÇINI KAZANDI

27/8/2017

 
Diyarbekirspor Anadolu Bağcılar Spor müsabakasının ardından açıklamalarda bulunan Diyarbekirspor Teknik Direktörü Bayram TOYSAL ‘’Ligin ilk maçı ve hava şartlarının çok sıcak olması her iki takımı da çok etkiledi. Bu tarz hava şartları yetenekli olan oyuncuların dezavantajı olmakta daha çok etkilenen tarafın bizim oyuncuların olduğunu düşünüyorum. 
Lige galibiyet ile başlamak çok önemliydi. Özellikle bizim gibi yeni kurulan bir takımın bir arada oynaması ve uyumu açısından güzel bir galibiyet oldu. Her geçen hafta daha pozitif oynayacağız. Kısa bir sürede takım uyumunu yakalamak kolay değildi. Bu sürede sporcu kardeşlerimizin iyi niyeti önemli rol aldı.
Maçın önemli bir kısmında oyunun temposunu elimizde tuttuk. Özellikle 2.devrede daha iyiydik. Girdiğimiz net pozisyonları gole çevirseydik skor daha farklı olabilirdi. Oyuna giren oyuncular Abdullah Çetin, Mustafa Aydoğdu ve İbrahim Has oyuna olumlu yönde katkı sağladı. Oynayan oynamayan hatta kadroda olmayan oyuncularım bile bir bütün halde davrandı.Bu da bizi önümüzdeki haftalar için daha da ümitlendirdi. 
Takımdaki tüm sporcularımdan faydalanmayı düşünüyorum. Takım halinde iyi çalışıp bir sonra ki kupa ve lig açına hazırlanacağız. Aynı ciddiyetle işimizi yapacağız. Maç boyunca bu sıcak havada desteğini esirgemeyen taraftarımıza çok teşekkür ederim.’’dedi.

Yorum Yaz


Mail Adresiniz

Adınız Soyadınız

Yorumuz:

 
 

E-Posta Aboneliği

Sitemizdeki İçeriklerden Haberdar Olmak İçin Abone olunuz